Tajomstvo zradných dresingov

Dresingy a zálievky sa nám najčastejšie spájajú s letom, teda s grilovaním a prípravou šalátov. Ak ste ich pravidelnými konzumentmi aj počas celého roka, máme pre vás tipy ako vyberať také, ktoré zdanlivo zdravé jedlo nepremenia na kalorickú bombu.

dailymix-nizkosacharidove-dresinky-slim-pasta

Medzi typických zradcov zeleninových šalátov patria zálievky s octom a množstvom cukru. Oveľa lepšie na tom nie sú ani hojne servírované krémové a syrové dresingy. Podľa výživovej poradkyne Moniky Čermákovej môžu podobné zálievky pridať jednej porcii šalátu aj 500 kalórií navyše. Typickým príkladom je obľúbený Caesar šalát. Pečené krutóny, slanina a pridaný dresing ho razom premenia na energeticky výdatný pokrm.

Najväčší problém je dávkovanie

Najväčším problémom klasických dresingov však nie je vysoký obsah tukov. Používané tuky pri príprave domácich dresingov bývajú naopak zdravé. Napríklad bežná majonéza väčšinou obsahuje ako jednu z hlavných zložiek repkový olej. A to je úplne v poriadku. Treba si však dávať pozor na ich dávkovanie, ktoré mnohokrát niekoľkonásobne prekročí ideálnu porciu (10 – 15 g), čo má za následok nežiaduci prísun energie. Preto je potrebné vyberať také produkty, z ktorých si bez výčitiek môžete dopriať dvojitú porciu.

Riešením teda môžu byť doma vyrobené dresingy z pár kvapiek extra panenského olivového, avokádového, tekvicového alebo ľanového oleja s množstvom byliniek, alebo už hotové nízkokalorické dresingy s minimom cukru a tuku v niekoľkých príchutiach.

Objavte nízkokalorické dresingy Slim Pasta

Pokiaľ sa nechcete obmedzovať, porozhliadnite sa po vhodnej alternatíve ku klasickým zálievkam a dresingom. Nízkokalorické dresingy Slim Pasta sú skvelé na zdravšie dochutenie vášho jedla a sú aj výborným variantom pre tých, ktorí sa stretávajú s celiakiou, intoleranciou laktózy alebo pre vegánov. „Nízkokalorické dresingy Slim Pasta neobsahujú cukry, tuky, lepok ani laktózu, a preto sú vhodné pre nízkokalorickú a nízkosacharidovú diétu,“ potvrdzuje výživová poradkyňa Monika Čermáková.

V našej ponuke nájdete niekoľko príchutí, s ktorými si môžete vyladiť nespočetné množstvo jedál. Sú vhodné do sendvičov, šalátov alebo na výrobu nátierok. Obľúbená Vajonéza je odľahčenou alternatívou ku klasickej majonéze, príchuť Paradajka a bazalka má osviežujúcu chuť a hodí sa napríklad ako dip k zelenine či proteínovým chipsom. Úplnou novinkou sú príchute Kečup, Barbecue, Sweet Chilli a Sweet Curry, ktorých chuť si zamilujete. Vďaka minimálnemu množstvu kalórií a sacharidov a úplnej absencii tuku ich môžete bez výčitiek zaradiť do každodenného jedálnička.