Zubáč so „zemiakovým“ šalátom

dailymix_ryba_s_bramborovym_salatem

Skúste si tento rok pripraviť ľahkú alternatívu ku klasickému vyprážanému kaprovi a zemiakovému šalátu. Tento svieži zubáč je doplnený low carb „zemiakovým“ šalátom bez zemiakov, ktorý je príjemne ľahký a v žalúdku vás nebude zbytočne ťažiť. Vďaka tomu sa budete môcť s chuťou pustiť do následného rozbaľovania vianočných darčekov.

Časová náročnosť: 30 minút

Čo budete potrebovať:

Postup:

Plátky zubáča umyte a osušte. Pokvapkajte ich šťavou z citróna, osoľte a nechajte chvíľu oddýchnuť.

Medzitým očistite zeleninu a nakrájajte ju na drobné kocky. Spoločne s mrazeným hráškom ju dajte variť do mierne osolenej vody.

Po zmäknutí zeleniny zlejte vodu a zmes nechajte vychladnúť. Primiešajte Vajonézu a horčicu so zníženým obsahom sacharidov. Dochuťte soľou a korením.

Na panvici rozohrejte prepustené maslo a zubáča sprudka opražte z oboch strán. Môžete servírovať.

Ľahká alternatíva k štedrej večeri

Ak hľadáte low carb recept na štedrú večeru, môžete vyskúšať práve tento. Sprudka osmažený zubáč je príjemne ľahký a citrón mu dodáva lahodnú sviežu chuť. V „zemiakovom“ šaláte nájdete koreňovú zeleninu, hrášok a špeciálnu Vajonézu, čo je nízkokalorický dresing, ktorý svojou chuťou pripomína majonézu. Neobsahuje cukor, tuk, lepok ani laktózu, a tak perfektne zapadá do konceptu low carb stravovania.

Vďaka low carb potravinám a dochucovadlám môžete aj cez Vianoce maškrtiť úplne bez výčitiek.

Suroviny, ktoré môžete u nás nakúpiť: