Fettuccine s makovou omáčkou a vlašskými orechami

Ak máte radi sladké kaše, makovú omáčku si určite obľúbite. Mak je bohatým zdrojom vitamínov a minerálnych látok a obsahuje až dvanásťkrát viac vápnika ako mlieko. Maková omáčka sa často podáva k dukátovým buchtičkám alebo koláčikom z kysnutého cesta. My pre vás máme zdravší variant, kde cukor nehrá hlavnú rolu. V kombinácii s konjakovými fettuccine totiž hravo vykúzlite nízkokalorickú pochúťku, ktorú si môžete vychutnať bez výčitiek.

Časová náročnosť: 10 minút

Dailymix-recept-fettucine-makova-omacka-orechy

Čo budete potrebovať:

Postup:

V hrnčeku zohrejte mlieko, pridajte mletý mak a na miernom ohni stále miešajte. Po zhustnutí oslaďte troškou škorice, čakankovým sirupom a pridajte citrónovú kôru. Konjakové fettuccine pridajte do makovej omáčky a všetko chvíľu dôkladne miešajte. Na záver posypte nasekanými vlašskými orechami.

Konjakové cestoviny a ryža sú ideálnym základom pre low carb varenie

S konjakovými cestovinami a ryžou rýchlo a jednoducho vykúzlite celý rad zdravých low carb pokrmov. Konjak je surovina s veľmi nízkou energetickou hodnotou, no vďaka vysokému obsahu vlákniny vás zasýti na dlhú dobu. Konjakové potraviny sú chuťovo na nerozoznanie od klasických príloh a môžete ich pri varení používať rovnakým spôsobom.

Konjakové cestoviny USUI z našej ponuky neobsahujú zbytočný cukor, tuk, lepok ani soľ a majú iba 5 kcal na 100g. Vďaka tomu ich oceníte nielen v rámci nízkosacharidového stravovania, ale aj ak ste diabetici, celiatici, vegetariáni či vegáni.

Vyberte si z našej pestrej ponuky zdravých konjakových príloh.