Pitný režim počas letných dní – zdravo, chutne a bez zbytočného cukru

Dlhodobé letné vysoké teploty sú novou realitou už aj u nás, preto je potrebné nezabúdať na pitný režim a dopĺňať potrebné tekutiny.

Viete, že v dospelosti ľudské telo obsahuje až 70 % vody, a že vodu je potrebné neustále dopĺňať, predovšetkým v tropických dňoch? Bežne by ste mali počas dňa vypiť aspoň dva litre vody. Počas horúcich letných dní to však môže byť podstatne viac. Aby ste predišli dehydratácii, musíte tomu prispôsobiť svoj pitný režim. Pri zvýšenej fyzickej námahe vo vysokých teplotách môže totiž človek vypotiť aj viac ako dva litre vody za hodinu. To je radovo viac, ako je bežná denná odporúčaná „spotreba“ vody.

Dobre, ale voda mi veľmi nechutí a nechcem do seba nalievať sladké limonády...

Uhasiť smäd s chuťou je možné aj bez cukru. Nízkosacharidové DailyMix sirupy neobsahujú žiadny cukor, a pritom vás výborne a chutne osviežia. Stačí rozriediť malé množstvo sirupu vo vode a máte pripravený lahodný nápoj. Výrobne sa preto hodia práve počas horúcich dní, pretože ich môžete vypiť toľko, koľko chcete, ale pritom do tela nedostávate žiadny zbytočný cukor.

Vyskúšajte naše nízkosacharidové sirupy s príchuťou lesných plodov alebo sviežeho pomaranča.

 

Máte radšej mixované nápoje s ovocím? Máme pre vás napríklad DailyMix smoothies.

54_smoothie-boruvka-malina

Sú to osviežujúce a výživné nápoje, ktoré skvelo nahradia vaše raňajky alebo desiatu počas dňa. Stačí ich len zmiešať s vodou a dochutiť napríklad čerstvými malinami alebo čučoriedkami. Môžete si vybrať napríklad smoothie s ananásovo-kokosovou, jahodovo-banánovou alebo malinovo-čučoriedkovou príchuťou.

S nápojmi DailyMix – sirupmi alebo smoothies – skvelo uhasíte smäd nielen počas horúcich letných dní. Navyše dodržíte svoj pitný režim, nasýtite sa a pochutíte si. A to všetko nízkosacharidovo – či už je to váš dlhodobý životný štýl, chcete s low carb stravovaním ešte len začať, alebo jednoducho nechcete nabrať kilá po vašej práve ukončenej diéte.

S našimi nápojmi môžete žiť low carb, zdravo a s chuťou. Myslite na svoj pitný režim a doprajte svojmu telu toľko tekutín, koľko potrebuje!