Ryžová kaša s jahodami

Rýchla a jednoduchá inšpirácia na sladké raňajky alebo low carb desiatu. Kaša z konjakovej ryže má takmer nulovú kalorickú hodnotu a perfektne zasýti. Jahody kaši prepožičajú krásnu vôňu a dodajú jej aj poriadnu dávku vitamínov a minerálnych látok.

Časová náročnosť: 10 minút

dailymix-recept-ryzova-kase

Čo budete potrebovať:

Postup:

Do hrnčeka vlejte mlieko a na miernom ohni zahrievajte, kým sa nezačne variť. Následne pridajte ryžu, všetko dôkladne premiešajte a varte dovtedy, kým ryža úplne nasiakne mliekom a kaša bude mať požadovanú konzistenciu. Primiešajte nadrobno nakrájané jahody, oslaďte čakankovým sirupom alebo erythritolom a posypte chia semienkami.

Konjakové cestoviny a ryža sú ideálnym základom pre low carb varenie

S konjakovými cestovinami a ryžou rýchlo a jednoducho vykúzlite celý rad zdravých low carb pokrmov. Konjak je surovina s veľmi nízkou energetickou hodnotou, no vďaka vysokému obsahu vlákniny vás zasýti na dlhú dobu. Konjakové potraviny sú chuťovo na nerozoznanie od klasických príloh a môžete ich pri varení používať rovnakým spôsobom.

Konjakové cestoviny USUI z našej ponuky neobsahujú zbytočný cukor, tuk, lepok ani soľ a majú iba 5 kcal na 100g. Vďaka tomu ich oceníte nielen v rámci nízkosacharidového stravovania, ale aj ak ste diabetici, celiatici, vegetariáni či vegáni.

Vyberte si z našej pestrej ponuky zdravých konjakových príloh.