Proteínová mini pizza s mozzarellou, paradajkami a šampiňónmi

dailymix-recept-nizkosacharidova-vecere-proteinova-pizza-2022

Chcete si pripraviť nízkosacharidovú večeru, ktorá vás zasýti, a zároveň nebude príliš ťažká na žalúdok? Vyskúšajte proteínovú mini pizzu, ktorá vás svojou vôňou a chuťou prenesie do slnečného Talianska. Môžete si na nej pochutnať sami, prípadne ju pripraviť ako zaujímavé občerstvenie pre vašich hostí.

Čo budete potrebovať:

Postup:

Najprv si pripravte salsu, ktorú budete nanášať na cesto. Menšie vrecko so zmesou na salsu zmiešajte s 30 ml pitnej vody. Akonáhle je zmes hotová, dajte ju na pár minút vychladiť do chladničky.

Následne sa pustite do prípravy cesta na proteínovú pizzu. V menšej miske zmiešajte 25 g zmesi na proteínovú pizzu so 40 ml pitnej vody. Cesto dobre spracujte a vyvaľkajte na ľubovoľne veľké kruhy.

Vyvaľkané cesto vložte na papier na pečenie. Následne na cesto naneste salsu, ktorú posypete oreganom.

Pizzu ďalej môžete doplniť tým, na čo máte práve chuť. My sme v tomto recepte zvolili strúhanú mozzarellu, cherry paradajky nakrájané na tenké plátky, nakrájané šampiňóny a mesiačiky červenej cibule.

Rúru si predhrejte na 200 °C a mini pizzu pečte približne 15 minút.

Proteínová pizza je skvelou alternatívou ku klasickej pizzi

Ak hľadáte zaujímavý recept na low carb večeru, proteínová pizza je skvelou voľbou. Vďaka tejto zmesi strávite prípravou len pár minút a rýchle občerstvenie bude onedlho na stole. Navyše si môžete na pizzu dať to, na čo máte práve chuť a čo máte doma k dispozícii. Vďaka zloženiu zmesi bude vaša večera low carb, zdravá a zásluhou vysokého obsahu proteínu vás zasýti na dlhú dobu. Jej prednosťou je aj vysoký obsah vitamínov a minerálov.

Chcete si pripraviť obed alebo večeru rýchlo, zdravo a nízkosacharidovo? Prezrite si našu ponuku low carb palaciniek a omeliet.