Nadýchané nízkosacharidové žemle s čiernymi olivami

dailymix-recept-nizkosacharidove-pecivo-s-olivami

Nadýchané, chrumkavé a vo vnútri vláčne. Presne také je toto nízkosacharidové pečivo v podobe žemlí, ktoré si zamilujete. Ich povrch perfektne ozdobia konopné semienka a lahodnú chuť im dodá niekoľko čiernych olív, ktoré vás razom prenesú do slnečného Grécka či Španielska.

Čo budete potrebovať:

Postup:

Najprv predhrejte rúru na 150 °C. Olivy si nakrájajte na tenké kolieska.

Do misy nasypte 30 gramov zmesi na proteínové žemle KetoMix. Následne pridajte 25 ml vody, nakrájané olivy a všetko zmiešajte. Výsledkom vašej práce by malo byť pevné cesto, z ktorého pôjde ľahko vytvarovať bochník.

Hotový bochník položte na plech vyložený papierom na pečenie. Posypte ho konopnými semienkami.

Žemľu pečte približne 15 minút. Keď sa budete chcieť presvedčiť, či je už upečená, zapichnite do nej špajľu. Ak sa na špajli nebude zachytávať žiadne cesto, žemľu môžete vybrať z rúry.

Prečo staviť na hotovú zmes na proteínové žemle?

Tieto žemličky sa radia medzi podarené low carb recepty na pečivo, ktoré si obľúbite. Ide o pečivo s nízkym obsahom sacharidov, ktoré bude perfektne sedieť do vašej low carb diéty. Žemle KetoMix majú nízky obsah cukrov a sú skvelým zdrojom vitamínov a minerálnych látok. Okrem toho sa jedná o hodnotný zdroj vlákniny, ktorý podporí správnu funkciu vašich čriev. Jedno balenie zmesi vám vystačí na 10 žemlí a prednosťou je veľmi jednoduchá a rýchla príprava.

Že pečivo a chudnutie nejde dohromady? Nebojte sa, dá sa to. Vyskúšajte naše nízkosacharidové pečivo.