Lahodný low carb crumble s lesným ovocím

dailymix-ovocny-crumble

Tento recept vám dokáže, že aj zdravé dezerty môžu chutiť skvele a zahnať vašu chuť po sladkom. Vyskúšajte túto variáciu na klasický crumble, tentokrát však v low carb variante. Jeho príprava je jednoduchá, rýchla a od klasickej verzie ho prakticky nerozoznáte. Jednoducho skvelý recept na sladký low carb dezert.

Čo budete potrebovať:

Postup:

Rúru si predhrejte na 180 °C. Použite menšiu zapekaciu formu, ktorú vyložíte papierom na pečenie.

Lesné ovocie v miske zmiešajte s 20 g rozpusteného kokosového oleja, škoricou a 20 g sladidla. Zmes následne prelejte do formy.

V ďalšej mise si pripravte mrveničku. Mandľovú múku zmiešajte so zvyškom kokosového oleja a sladidla. Mrveničku spracujte pomocou rúk do tej doby, než sa z nej vytvoria pekné väčšie kusy.

Mrveničkou následne posypte ovocie v pekáči. Crumble pečte v predhriatej rúre približne 35 minút. Hotový dezert spoznáte podľa toho, že mrvenička získa krásnu zlatistú farbu.

Prečo práve lesné ovocie a mandľová múka?

V tomto recepte používame lesné ovocie, ktoré je pre low carb stravovanie ideálne. Obsahuje totiž nižší počet sacharidov ako ostatné druhy ovocia. Vďaka tomu sa tento crumble môže radiť medzi nízkosacharidové dezerty.

Mandľová múka symbolizuje perfektnú alternatívu ku klasickej múke. Často sa preto používa práve na prípravu low carb receptov na dezerty. Cesto pripravené z mandľovej múky býva vláčne a má svoju ľahko orieškovú chuť.

Na osladenie používame xylitol, ktorý je pri low carb diéte vhodný. Poznať ho môžete aj pod označením brezový cukor. Xylitol má zhruba o 40 % menej kalórií než bežný cukor, jeho sladivosť je však prakticky rovnaká.

Upečte si sladké dezerty, ktoré sú vhodné aj do low carb jedálnička. Kúpte si aj ďalšie nízkosacharidové múky pre zdravé pečenie.