Najlepší hemendex ozvláštnený cibuľou a parmezánom

Ham and eggs (slovensky hemendex) je jednoduché a chutné jedlo, ktoré sa skvele hodí na raňajky alebo na večeru. Ak vás už jeho klasická verzia omrzela, môžete vyskúšať túto. V našom recepte sa snúbi chuť cibule a parmezánu a v kombinácii s proteínovým chlebom sa jedná o pokrm nabitý bielkovinami.

dailymix-hemenex

Čo budete potrebovať:

Postup:

Cibuľu očistite a nakrájajte najemno. Na stredne veľkej panvičke rozohrejte ghí a dajte na ňu pripravenú cibuľu. Nechajte ju zosklovatieť.

Cibuľu následne odoberte z panvičky, rozložte na ňu plátky šunky a rozbite vajíčka. Na ne nasypte pripravenú cibuľu a všetko posypte nastrúhaným parmezánom. Znížte plameň a pod pokrievkou nechajte cca 4 minúty.

Výsledkom by mal byť tuhý bielok a tekutý žĺtok. Hemendex nie je potrebné soliť, pretože šunka aj parmezán už soľ obsahujú. Podávajte s proteínovým chlebom.

Prečo si dopriať proteínový chlieb namiesto obyčajného?

V tomto recepte sme použili proteínový chlieb namiesto obyčajného. Ten totiž oveľa lepšie zapadá do konceptu low carb stravovania. Je preňho charakteristický vysoký obsah bielkovín a zároveň znížený obsah sacharidov. Toto pečivo neobsahuje pridaný glutamát a pýši sa vysokým obsahom vlákniny. Aj vďaka tomu vám dodá pocit sýtosti na dlhšiu dobu. Skvele chutí len tak, ale aj opečený.

Objavte našu pestrú ponuku low carb pečiva a doprajte si chutné nízkosacharidové raňajky každý deň.

Suroviny, ktoré si u nás môžete zakúpiť: